Yer: BlogSağlıklı ve Dengeli Beslenme>Yazı Detayı
Çocuklara balık yağı içitmek faydalı mı?
1086 gün oldu Sağlıklı ve Dengeli Beslenme Yorum Ekle ⁄ 359 views+
Tumblr Yayınla

Balık yağı desteği çocuklar için en az vitamin destekleri kadar önemli. Kararı çocuk sağlığı uzmanları vermeli ama bana göre balıkta bulunan omega-3 yağlarını çocuklarınıza mutlaka kazandırmalısınız. Bu yağlar çocukların beyin gelişimlerini destekliyor, öğrenmelerini kolaylaştırıyor, okul başarılarını artırıyor. Balık karaciğerinden elde edilen balık yağlarında omega-3 yağlarından başka, E, A ve D vitaminleri de var.

Çocuklar İçin Balık Yağı

Çocuklar İçin Balık Yağı

Ama bir kez daha belirtelim: Başarının sırrı onlara yeteri kadar omega-3 kazandırmaktan geçiyor. Yeşil yapraklı bitkiler (örneğin semizotu), ceviz, keten tohumu gibi bitkisel ürünlerde, hatta kabak çekirdeği, kuru fasulye gibi yiyeceklerde bile omega-3 bulunuyor ama omega-3′ün en güçlü besinsel kaynağı olarak balık birinci sırada. Keten tohumu veya yağı çocuklarda omega-3 ihtiyacını karşılamada pek işe yaramıyor.

BALIKYAĞI
* Hayat iksiridir! Büyük ölçüde omega-3 yağ asidi içerir. Bebeği, hamilesi, genci ve yaşlısına kadar herkes kullanmalıdır.
* Günde en az 1-2 kapsül (0.5-1 gr) kullanılmalıdır. Müzmin hastalıklarda bu miktar hekim kontrolünde 5-6 grama kadar çıkar.
* Balıkyağı şişmanlatmaz. Yaz-kış kullanılabilir.

Düşüncelerinizi yazın.

Avatar Ekle?


Aktif Yorumcular

Yazılara Abone Ol

Kategoriler

Son Yorumlar

Bu Güne Kadar Koç Blog'da

  Yazı:1077 tane
  Yorum:67 tane
  Ktgr.:33 tane
  Etiket:5195 tane
  Link:0 tane
  Süre:2484 gün
Son Yazı:23 January 2013
×
Facebook